Çok Kazanmak İsteyenler

Arsa mı konut mu, Fırsatlar da kaçmaz, gayrimenkul yatırımı, iş yerimi, iş yerimi arsa mı, Konut mu, Para kazanmak, Önceliklerinizi belirlemekBir miktar nakit tiniz var ya da bir yerden borç alarak kredi kullanarak yatırım yapmayı düşüne bilirsiniz tabi bunların hepsini bir arada kullanabilirsiniz. Kredi ya da borçlanarak nakit sağladıysanız bunun geri ödeme planlarını yapın ve mümkünse bu rakam aylık gelirinizin 3/1 den fazla olmasın. Nakit tiniz varsa bu seçeneği düşünmenize de gerek yok.

Önceliklerinizi belirleyin; Konut mu, iş yerimi  arsa mı? Bu seçenekler tamamen sizin veya danışmanınızla birlik de nakit miktarınız da belirleyerek karar almanız size daha sağlıklı bir seçenekler sunar. İşini bilmeyen insanların düşüncelerini ve sözlerini bek de itibar etmeyin. Onların bütün amacı size yer vererek Para kazanmak dır. Sonra canınız yanar!

Kararınızı verdik den sonra bölgede bir araştırma yapın neyi ne kadar kaç liraya alınıyor satılıyor. Acele etmeyin; gayrimenkul yatırımı ani karar vermeyi sevmez.  Fırsatlar da kaçmaz, biri gider biri gelir önemli olan yanlış karar vermemek yanlış karar vermek den se nakit de kalmak daha iyidir. Sizlere her zaman fırsatlar sunar. Para kan gibidir yanlış yerde boşa akar ve birikiminiz heba olur.

Konutunuz varsa diğer seçenekleri düşünün ama eğer kirada oturuyorsanız önceliğiniz bir konut olması sizin için daha iyi olur. Kira ödemelerinizi k ulanarak bedava dan ev sahibi olabilirsiniz . Bir konuta sahip iseniz ticari ve arsa yatırımları seçeneklerinin hangisini kullanacağınıza karar verinKira getirişi için yatırım yapılacaksa iş yeri, daha iyi dir. Özelikle işletmek amacı ile iş yeri almak sizi kısa donem de 5 ile 7 yılda sizi milyoner yapar ya da kiraya verseniz de kendini amorti ederek size kar sağlar. Üstelik iş yerinin boş da kalma oranı yok denecek kadar az ve kira ödemesi düzgün olur aynı zaman da sürekli bakımları yapılır. Size ek bir maliyet çıkarmaz

Arsa ve arazi daha çok nakit sorunu olamayan ve uzun vadeli yatırım seçeneğidir.  Arsa da en az 5 yıl gibi bir yatırımdır. Daha kısa zaman da kazandırmaz mı kazandırır ama o bölgede şişirme olduğu zaman bu çok riskli bir seçenek dir tam tersi de olabilir.Yatırım yaparken mal sahibi ile sıkı bir pazarlık yapın; olabilecek en düşük rakamı teklif edin özelikle arsa ve iş yeri konusunda alıcısı olduktan sonra 10 liralık yeri 20 liraya da verirler 5 liraya da masaya oturmadan karar vermeyin

Karlı yatırımlara imza atmanız dileğiyle

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder