Güneş Enerjisinden Para Kazanma
Girişimci ve yatırımcı olan bir insan için en önemli kriter kendini amorti etme süresi ve yatırım maliyeti ile geleceği olmasıdır. Nitekim ilk olanlar parayı kazanır. Bu anlamda ülkemizde güneş enerjisi ile elektrik üretimi yeni başlayan bir fırsattır. Bu fırsattan yararlanarak sizlerde yatırım yaparak para kazanırsınız. Özelikle ülkemizde şu anda en fazla yatırım yapılan ve işletme kurulan bir sektör olup gelecekte fırsatlar çoktur. Ülkemiz konum olarak bölgeye göre değişmekle birlikte 11 saat ile 6 saat arasında güneş gören bir bölgede bulunuyor. 

Güneş enerjisinden elektrik üreterek devlette satmak yada kendi ihtiyacınızı karşılamak için çok çeşitli sistemler vardır. Tarımsal elektrik, sulama, villa tipi, otel, konutlar için ve kazancı sağlamak için yatırım yapmak diğer yatırımlardan daha kısa zamanda kendini amorti ediyor. Bakım masraflarının az olması alıcının devlet olmasından dolayı da işletme giderleri çok düşüktür. Harekeli parçaların olmaması arıza yaparak üretim kesintisine olanak bırakmıyor.

Türk insanın en çok yatırım yaptığı gayrimenkul bile kendini 18 yılda amorti ederken bu güneş enerjisinden elektrik üreten sistemler kendini 4 ile 6 yılda amorti ederek tamamen kara geçiyor. İşetme kurulumundan daha karlıdır. Hiç işletme bilginiz olmasa da en az bilgi ile para kazandıracak işlerdir. Öyle ki anlaşma sonrasında bütün detaylarla sistemi kurup size anahtar teslimi yapıyorlar. Toplam tutarın % 15' ni karşılamanız durumunda kalan % 85 bankalar 3 yıl ödemesiz 8 yılla kadar taksit yapmaları avantajdır. Orta ölçekli bir işletmede kendi aylık ödemesini yaptıktan sonra sizlere para bırakıyor. 

Erken emekli olup hayatın bütün nimetlerinden yararlanırken uyurken, gezerken siz ailenizle keyifli anlarınızı yaşarken para kazanmaya devam edersiniz. Üstelik riski yok bunu içinde geceleri rahat uyur ne oldu diyerek psikolojik sorunlar yaşamanıza pazarlama, reklam, yönetim, insan kaynakları vb gibi işletmelerin yapması gereken faaliyetleri de yapmak zorunda değilsiniz. Üstelik Lisanssız Elektrik Yönetmeliği gereğince elektrik aboneliği bulunan tüm aboneler 1 Mw a kadar Güneş Enerjisi ile elektrik üretim tesisi kurabilir ve kendi elektriğini üretebilir.

Sizlerde geleceğin işlerinden ve sürekli talep artan bir işte yatırım yaparak para kazanmak istiyorsanız bizlere ulaşmanız yeterlidir. Sizlerin yatırım düşüncenize göre projelendirme işlemleri yapılarak kurulum yapılır. Bu sistemler Alman kalitesi, Alman firmalarından en büyük olan güneş enerji panelleri kurulumu ile kesintisiz 25 yıla kadar tam verimle kazanç sağlarsınız. 25 yıl sonra % 10 panel ekleme yaparak devam edersiniz. Böyle kazanç hangi yatırımda var araştırın bakın geleceğin en rahat para kazandıracak işlerini şimdiden kazanmaya başlayın.

 Daha detaylı bilgi için yazının sonuna yorum yapmanız yeterlidir. 


12 yorum:

 1. santrallerin güvenliği nasıl sağlanıyor ve panellerin dayanıklılığını nasıl yorumlarsınız ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Panellerin fiziki olarak dayanıklıgında kaştı olarak vurma, kırma girisimi olmadıgı surece bir sorun yok . Verin olarak yılda 0,80 oranında düşüş yaşanıyor. Güneş enerji şantralarınıın güvenligi aktif ve pasif önlemlerle alınıyor. Bir bekci, etrafın tellerle cevrilmeşi, güvenlik kamara ve cevre aydınlatması sekilden sıralanır. hareket sansörleri de var. Ayrıca sigorta yaptırma durumunuzda söz konusu

   Sil
 2. MERHABA ABİT BEY .GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİ KURMAK İSTİYORUZ.FAKAT ELİMİZDE ÖZSERMAYEMİZ YOK BU İŞİ TAMAMEN BANKA KREDİSİ İLE YAPABİLİRMYİİZ.NERDEN BAŞLAMAMIZ GEREK ONUDA BİLMİYORUZ.TKDK KURUMU BU KONU HAKKINDA AVRUPA BİRLİĞİNDEN HİBE KREDİ VERİYORMUŞ BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM.BİRDE SON OLARAK BANKA KREDİSİ İLE OLMUYORSA BU İŞ NE KADAR SERMAYE GEREK TAHMİNİ BİR ŞEYLER YAZARSANIZ MEMNUN OLURUM .İYİ GÜNLER İYİ ÇALIŞMALARTELEFON NUMARAM 544 411 37 06 E-MAİL hakanpress@hotmail.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Hakan bey öz sermaya olmadan yapmak imkansız hibe ve kredi başvurusu yapmak için bile dosyalar ve izinler için harcama yapmanız lazım. Hibe onayından sonra bankadan kredi cekerek hibe ile ödeme yapmanız mümkün hibe harici ödeme için 2 yıl ödemesiz 5 yıl ödemeli 7 yıl vadeli kredi kullanmanız mümkün. Kurulacak sisteme göre maliyetler değisiyor.

   Sil
 3. Bundan tahmini ne kadar kazanırım bir futbol sahası yarısında yılda

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir futbol sahası yaklaşık olarak 1 dönüm civarında yarısı 500 işe 25 kw sistem kurulur ve 500 dolar getiri elde edersiniz.

   Sil
 4. MERHABA ABİT BEY KREDİ KONUSUNDA COK ARASTIRDIM AMA SIZIN DEDIGINIZ 2 yıl ödemesiz 5 yıl ödemeli 7 yıl vadeli kredi kullanmanız mümkün BOYLE BI KREDI VEREN BANKA GÖREMEDIM EGER MUMKUNSE HANGI BANKANIN HANGİ KREDİSİ OLDUGUNU SÖYLEYEBİLİRMİSİNİZ TEŞEKKÜRLER

  YanıtlaSil
 5. SN. GÜLİSTAN alicengiztamer@gmail.com den benimle iletişim kurarmısınız. Güneş enerjisi sistemleri ile ilgileniyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cengiz bey size e posta gönderdim sizde abitgulistan@gmail.com adresine iletim bilgilerini gönderin yada bana 05374343014 den ulaşın

   Sil
 6. 5 bin metre kare bir arazide kurulum maliyeti ve aylık getirisi nedir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 250 KWP Kurulur yaklaşık olarak da 5000 dolar kazandırır.

   Sil