Kolay Pazarlama Planı Hazırlama
Bir işletmecinin amacı ne az giderle en fazla ve en kısa zamanda kar elde ederek varlıklı bir hayat yasam içindir. Özelikle yeni isletme kuranlar ve maddi durumu olmayan esnaf ve pazarlamacılar içim basit ama etkili bir pazarlama planı hazırlamaları gerekiyor ellerindeki olanaklar kistli olageldiği için.Öncelikle ürünü  iyi tanımalısınız her ürün  için ayni pazarlama yöntemi tutmaz. Ürününüz ve hizmetiniz bireysel kullanıcılara mi yoksa urun ve hizmet üreten firmalar mı ?  Karar verdikten sonra ellinize kağıt alin ve ürüne  ihtiyacı olan sektörleri. İsletmeleri ve kişileri yazın.

Daha sonra bire bir görüşmeye giderek kendilerine bu urun için tavsiye edebileceği birileri var mi diye sorun çünkü insanlar arkadaşlarının  neye ihtiyacı olduğunu bilir ve onların tavsiyelerinden kesinlikle etkilenirler.  Böylece kısa zamanda güvenilir ve hızlı bir seklide cevre yaparak etkin pazarlama yaparsınız  tek yapmanız gereken gerekten yapmak için harekete geçmektir. Bu sistem ürün pazarlaması için etkilidir. Ve irtibatları satışla  kapatmak da önemlidir. Bazı isletmeler için farklı pazarlama be satış teknikleri geliştirilir. 

Urun değişirse pazarlama ve satış yöntemleri de değişir. İyi bir satıcı olmanın  yollu da zamanın bir kısmını  ürünü nasıl  tanıtırım  diye kafa yormak farklı ve yaratıcı  fikirler bulmak. Hedef kitleyi belirlemek ve bunlardan alması mümkün olan insanları tespit ederek sınıflandırmalı  satış yapmak için görüşmelere başlamalıdır . Ürün seçiciliği   yoksa pazarlama genele yapılagelir. secilen ve aranan ürünler varsa bire bir iletişime geçilir. Umarım aklınıza güzel fikirler gelmiştir. Gelenler lütfen benimle paylaşır mısınız  mi

1 yorum:

 1. GES ve Res,Hes için,
  ARAZİ ARAYIŞLARIMIZ SÜRMEKTEDİR www.mucitenerji.com, olarak Şu İllerde yatırımlık UYGUN FİYATA, GÜNEY CEPHELİ, MEYİLLİ VEYA DÜZ TARIM DIŞI ARAZİLER ARIYORUZ..
  20 DÖNÜMLÜK PARÇALAR HALİNDE, 50 dönümden 500 DÖNÜME KADAR OLABİLİR.TAPU SAYISI ÖNEMLİ DEĞİL..
  Arkadaşlar ,ÖNCE Arazi için Kiralık sözleşmesi veya Satış Vaadi sözleşmesi yapıyoruz.
  ARAZİ SAHİBİ TARIM DIŞI MARJİNAL ARAZİ YAZISINI
  ALMASI LAZIM.
  Çağrı Mektubu çıkarmak için müracat ediyoruz.Çağrı mektubu çıktığı zaman da en geç 45 gün için de paranızı nakit olarak ödeyip Arazinizi satın alıyoruz inşallah.
  Çağrı mektubu dahil Tüm işlemler en geç 45 gün ile -3- ay içinde sonuçlanır.kesinleşir inşallah.
  Sonra Da Tapuyu Üzerimize Alırız İnşallah

  MEHMET KUTLUK 0+554 412 53 57
  kutluklar-enerji@hotmail.com,
  alternatiff_enerji@hotmail.com
  www.mucitenerji.com
  ----------------------------------------
  MUCİT ENERJİ ve
  İCADLARIMIZ
  SPONSOR ve YATIRIMCI ARIYORUZ.
  SAYIN YATIRIMCILAR
  Dikkatinizi Çeken Projelerimize
  Sponsor veya Üretici Firma Olarak Ortak Olabilirsiniz.
  1- Manyetik motor
  2-Hidro Kombi
  3-Yakıtsız Motor
  4-Gravity Motor
  5-Rüzgar gülü 8 kanatlı (beta)
  6-Yakıtsız Motor
  7-Sonsuz Enerji Üretim Sistemi
  8-X Enerji
  9-İcadlar
  10-Suyla çalışan otomobil
  11-Yeşil çağ enerji projesi.
  12- Yakıtsız otomobil
  13- Yakıtsız Hidro Motor
  14- Hava ile çalışan Motor.
  MEHMET KUTLUK 0+554 412 53 57
  kutluklar-enerji@hotmail.com,
  alternatiff_enerji@hotmail.com
  www.mucitenerji.com

  YanıtlaSil