Başarısızlık Yok Parasızlık Vardır.Hayatında bir portakal dahi satmayı becerememiş insanların baba parası ile iş yeri açmaları yada babasının, kayın babasının işini devam ettirmeleri sırasında girişimciyim, işletmeciyim diyerek başkasının başarısı ile övünerek, küçümseyen ve başkalarına akıl veren insanları odunla dövmek lazım.

Arkadaş kendi yeteneklerinle ne iş kurdun sıfırdan ona bak. Baba parası yada baba işi olmaz ise kendileri çalışarak geçimlerini bile sağlayamazlar.

Baba parası ile iş yeri açanlar sağda solda millete girişimcilik ile ilgili sözler paylaşarak  bir kaç tane tanıdıklarının iş yerinde fotoğraf çekip sosyal medya yayınlayarak kendilerinin çok zeki ve yetenekli olduklarını ima ediyorlar.

Bir de bir ofiste logo yaptırıyor vebir kaç tane sosyal medya da resim atmakla marka olduğunu zan ederken derneklere üye olup iş baglamaya çalışıyorlar. Kısaca arkadaşlar başarısiz insan nadirdir. Doğru yerde doğru zamanda doğru haraketi yapamamak var be tabi ki bir de tanıdığının ve paran olmamasıdır.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme