HakkımdaAbit Gülistan Kimdir? 

Hatay, Yayladağı ilçesinin Karacurun köyünde dünyaya geldim. İlköğretimi köyde okuduktan sonra ortaokulu Yayladağı Yatılı İlköğretim Okulunda okuduktan soran 94 yılında Hatay Endüstri meslek lisesinde bu günkü adıyla Erol Bilecik Meslek lisesinde okuduktan soran Üniversiteyi Mustafa Kemal Üniversitesinde Otomotiv Bölümünde Okudum. 

Daha ilkokuldan liseye kadar köy işlerinde tarım ve hayvancılıkla uğraştıktan sonra daha lise yıllarında firma kurma, satış işlerinde çalışarak ilk Ortak işletmemizi 3 ortakla Antakya’da açtık O zamanların gelişen işi olan bilgisayar tamiri ve fotokopi işleriydi ilk işletme yönetimini orada deneyim fırsatı oldu. 

Üniversitede okurken borsa ve yatırım konuşlarına ilgi duydum İskenderun Demir Çelik Fabrikasında 40 iş günü stajımı tamamladım. Okuldan mezun olduktan sonra Askerlik eğitimi için gittim askerde Büyük baş Hayvan yetiştiricilik eğitimi aldım. Askerden sonra kendi iş yerimi açtım beli bir zaman işletmecilikten sonra devir etme yöntemiyle elden çıkardım. 

İstanbul’da Otomotiv Firmasında genel müdürlük yaptım. Daha sonra işletme yönetimi, girişimcilik, finans yönetimi, Hibeler ve teşvikler ile franchise, bayilik sistemleri  borsa, liderlik, İş geliştirme, pazarlama ve satış, emlak danışmanlığı eğitimlerine katıldım. İstanbul’da Danışmanlık firmasında gayrimenkul geliştirme ve yatırım konularıyla birlikte işletme yönetim danışmanlığı hizmetlerinde bulundum. Simdi Antakya da İnşaat firmasında satış, proje geliştirme ile birlikte solar sistem enerji konularında Türkiye bölge müdürlüğü işlerini Yürütüyorum. 

Şu ana kadar 2 firmanın Türkiye piyasasına girmesine danışmanlık hizmeti ile otel, ticari gayrimenkul, arsa alım, satımlarda aracılık, Firma devir işlemleri, değer tespiti, iş geliştirme, firma kurulumu, pazarlama planı, finansal yönetim vs konularında 8 yıldır profesyonel olarak danışmanlık yaparak sizlerin daha karlı işlere imza atmanıza yardım ediyorum. Unutmayın gelirinizin % 80 doğru işletme yönetimi ve yatırımdan oluşur. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder